Brněnský kavárenský povaleč

09.04.2021
bar kavárny Pole
bar kavárny Pole

Z kofeinu mi je sice obvykle zle a na mléko mám intoleranci, ale tu atmosféru kaváren, tu miluju.

Asi není těžké uhádnout, jak vybíravá musím být i co se podniků týče. Znáte to, nesmí tam být moc hluk, aby se člověk mohl v klidu soustředit na knížku nebo práci. Zároveň tam nesmí být moc ticho, abych náhodou neslyšela mlaskání od vedlejšího stolu, to by mě asi piclo. Samozřejmě nesmí hrát hudba, která leze na nervy, takže žádná dechovka, techno, český rap ani žádné podobné výstřednosti. Křesílka musí být pohodlné, zařízení dostatečně autentické a výhled tak akorát, abych se mohla při dumání kochat...

Top 7+1 kaváren v Brně, které prošly i mým zamračeným pohledem.😅 

lactose free & romantic friendly


1. Rebelbean Vlněna

Parádní na práci, výživné občerstvení a příslib nadějných zítřků skrze budovatelskou euforii, kterou vám dodá vzkvétající okolí. Můžete tam pořídit i super dárek pro milovníka kávy, máte-li ho doma. Obchůdek mají i v Jundrově, ideální na latte do ruky k procházce.


Tato kavárna mi připomíná průpovídku každá mince má dvě strany. A obě jsou stejně krásné. Sedněte si na gaučík s výhledem k Zelnému trhu a šrumec města vás zaměstná na tolik, že ztratíte pojem o čase. Nebo si sedněte do vnitrobloku, nejlépe v letní podvečer, možná si i zatancujete. 

3. Le Petit

Je tak roztomilá, jak zní. Výborný quiche s limonádou, malá kapacita, útulno a obsluha dostatečně přívětivá na to, aby vám v den narozenin předala květiny a instrukce od vašeho nejmilejšího. 
-Cash only-

4. Pole

Funkcionalismus, Černá pole, Vila Tugendhat, dlouhé a brzké večery, zima, padající sníh a vy posedávající napůl schoulení v oldschoolovém křesílku za velkou skleněnou zdí, sledující světla v utichajícím městě. Dobré polévky, připravené panini a spousta časopisů ke čtení.

5. Podnebí

Když chcete náhodně potkat některé své známé, zavítejte do malebné zahrádky pod Špilberk a někoho v ní určitě najdete. Najdete taky fajn toust a výborný čokoládový dort.

6. Falk

Klasický vintage koutek zašitý mezi vysokoškolskými fakultami, ideální na vysedávání uvnitř za zvuku šustění nažloutlých stránek viktoriánského románu nebo pohupování si nohou při teplém dni, během bezděčného sledování houfů studentů, pobíhajících všude kolem. 

Neměla jsem pořádně ani ponětí, jak ta kavárna vypadá uvnitř, ale její zahrádka určitě stojí za to. Nenechte se odradit mírným úhlem naklonění židličky v kopečku a hned po kafču vyražte nahoru k Petrovu.             Najdete o ní článek i na archiwebu. 


Dozajista ocení osazenstvo z Komína a okolí. Výborné dobrůtky, skvělé pití (jakékoli!) a útulná lokace.


Vytvořte si webové stránky zdarma!