4 Filmy, které stojí za to vidět

29.04.2021
by Andres Jasso
by Andres Jasso

 Gentlemani / The Gentlemen

Asi neznám stylovější pár než Mickeyho a Rosali Pearson právě z tohoto snímku. Mickeyho marihuanové impérium je nabídnuto k prodeji, což předchází šarvátce mezi rodinkami britské mafie. Manželčin vlastní harém v podobě automobilové dílny s nejvybranějšími žihadly od londýnských zákaznic, dcera kamarádů, která propadne hnusným drogám a syn ruského oligarchy v mrazáku. Vedle toho šéfredaktor nepěkného bulváru, čistý byznys, honosné domy a kupa vtipů. A typický song Cumberland Gap (David Rawlings). Scénář a režie Guy Ritchie. V hlavních rolích Matthew McConaughey, Hugh Grant, Charlie Huname, Michelle Dockery.


Devátá brána / Ninth Gate

Odborník na letité knižní kuriozity, Mr. Corso, v podání Johny Deppa si mě omotal kolem prstu. Zatáhne vás do prostředí starých knih, astronomicky hodnotných sbírek a velmi podivných okolností. Na žádost podivínského klienta se vydá do Evropy ověřit pravost jedné knižní rarity, jejímž autorem je údajně sám Ďábel. Potká se tak s (pro branži) několika významnými sběrateli a záhadnou blondýnkou, která ho bude nezištně zachraňovat. Celý děj se ukáže mnohem komplikovanější, než se v prvních minutách zdálo, a dost by mě zajímalo, jak pochopíte konec.

Režii má na svědomí Roman Polanski.


Melancholia

Představujete si někdy konec světa? Upadáte do depresí nebo plánujete svatbu a z představ alespoň jednoho vyjmenovaného se vám dělá špatně? Pokud jo, na tohle se nedívejte. Další drásavý snímek z oka dánského režiséra Triera se vám dostane pod kůži. (např. také Antikrist a Nymfomanka) V předních rolích potkáte mimo jiné Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Alexandra a Stellana Skarsgårdy. Příběh je rozdělený do dvou částí podle sester Justine a Claire. Dočkáte se psychologického rozkladu a přiblížení toho, jak se s pocitem možné zkázy vyrovnává každá jednotlivá postava. Jak vyděšeně sledují, zda se smrtonosná planeta náhodou nepřibližuje, jak pracují nervy i křehký plamínek naděje a čistého rozumu.

Přestože to není film, na který bych měla náladu koukat vícekrát než maximálně jednou do roka, musím ho doporučit.


Lucy

Co by se stalo, kdyby lidský mozek začal fungovat na více procent? Odemkneme jeho temná zákoutí silou vůle, mnohaletým učením, nebo by to mohlo jít i nějak synteticky?

Zpočátku dvě dějové linky, v jedné univerzitní profesor, zabývající se tímto tématem (čistě hypoteticky) celý život a v té druhé žena, u níž se to začne dít prakticky. Jejich úsměvné setkání, průlet dějinami a vědou, mafie, romantické okouzlení, hra o čas a jedno velké scifi. A v hlavní roli i první ženské pohlaví na zeměkouli - Lucy.

Původem z Francie, scénář a režie Luc Besson, v hlavních rolích Scarlett Johansson a Morgan Freeman.


Vytvořte si webové stránky zdarma!