Objevy za listopad

01.12.2021

Nevím, jak vám, ale mně se zdál listopad vcelku divoký. 

Rozhodně ne, jako poník, na kterém jsem jezdila v dětství. Do toho bych tipla, že měl být původně šnek.


  • Švédsko má novou premiérku - vládu této země tak v historii úplně poprvé povede žena. Tím to ale nekončí, zároveň poprvé na švédské ministerské křeslo usedla i transgender osoba. Začátky byly kostrbaté, ty podivné zprávy o demisi a rezignaci jste opravdu mohli zahlédnout.


  • Philosopher as a photographer (filosof jako fotograf) - výstava Ludwiga Wittgensteina, jednoho z předních filosofů 20. století, je k vidění od 12. listopadu ve vídeňském Leopoldau museum. Výstava by měla trvat do března. Pro info mrkněte sem.


  • IKEA za bezpečný domov - obchodní dům IKEA za každé načtení jejich věrnostní karty věnují 1 Kč na podporu obětí násilí. Více zde


  • Lush odešel ze sociálních sítí - na instagramech kosmetické značky Lush se objevily obrázky s poselstvím "buďte někde jinde". Autoři se tím snaží poukázat na to, že cíl těchto sociálních sítí je přesně opakem cíle jejich značky - chtějí, aby si lidé s jejich produkty odpočinuli a zrelaxovali. A jelikož vás sítě typu facebook, instagram či tiktok vyzívají k tomu, abyste stále dál a dál scrolovali, případně se rozčilovali nad nenávistným obsahem a dělali si z něj leda tak vrásky, jednoduše je opustili. A doporučili to i vám. Článek od Forbes tady v ČJ tady v AJ.


  • No Nut November - výzva pro muže k tomu, aby se celý měsíc postili od sexu i orgasmu. Připomíná se tím rakovina prostaty, která se týká právě především mužů. Řadím to do objevů, jelikož jsem výzvu pro měsíc připomínající tuto nemoc měla spojenou s vousy (kníry). Nikoli s ořechy. Až na to, že tady o žádné skutečné jedlé ořechy vůbec nejde, že jo. Blbé na tom je to, že to všechno zní až nevhodně dvojsmyslně... Pokud si to čte člověk, který mě o NNN obeznámil, pravděpodobně teď spadl smíchy pod stůl. Neptejte se mě proč.
Vytvořte si webové stránky zdarma!