Objevy za říjen

15.11.2021


  • Téma bakalářské práce - konečně se vykrystalizovalo i téma mé diplomky. Původně jsem ji chtěla směřovat na mou milovanou alchymii, ale kde není úrodná půda, tam vám nic nevyroste. Zvolila jsem tak záložní plán, který je mému srdci vzdálenější možná jen o maličký krůček. A abych vás nenapínala zbytečně moc, budu rozebírat ženy, politiku, ideály a 21. století. Na to, jak se to povede, si už holt budete muset počkat, stejně jako já sama.


  • Nové album Adele 30 - Adele po asi 6 letech vydává své nové album. Není se čemu divit, že si počkala až na kulaté číslo svých narozenin. V říjnu zveřejnila jediný song z alba - Easy on me. V klipu je použita podobná scénografie jako u hitu Rolling in the deep, tady je to však laděné spíše do červené než do černé barvy, a autorka má rozpuštěné vlasy, oproti tehdejšímu drdolu, což je sice asi úplně nepodstatné, ale utkvělo mi to v paměti. Celé album má vyjít v průběhu listopadu.


  • Karlova univerzita, MendelU i VUT má nové rektory - "ředitelská" křesla českých univerzit se teď střídají jak ponožky za dob mokrého počasí. Nu což, změna je taky potřeba. Obzvlášť, pokud to může být změna k lepšímu. Nebo k něčemu pamětnému. Jedna pamětná situace nám nastala právě na Karlově univerzitě, do jejíhož čela poprvé v historii usedla žena. A že bylo na čase. Paní profesorce přeji mnoho úspěchů, doufám, že se máme na co těšit.


  • Balenciaga a Simpsonovi - jen s těží bych jmenovala ikoničtější, trefnější a tajemnější seriál, než jsou právě Simpsonovi. Jak vědí asi všichni, kdo o ně alespoň okem zavadili, objevuje se v nich mnoho známých osobností. V letošním roce se toho trošku svébytněji ujal módní dům Balenciaga, a pomocí jednoho kratšího dílu uvedl svou novou kolekci. Ke zhlédnutí zde.


  • Hubieho Halloween - halloweenský film na Netflixu, který tam visí už od minulého roku. Jeden dobrosrdečný podivín v podání Adama Sandlera, krásné podzimní počasí a město Salem za Halloweenu. Mnoho odkazů na nejproslulejší horory, šikana slabších a další zářné momenty historie. Jestli jste milovník takových hádanek, podzimu nebo kousavého humoru, mrkněte. A protože tento svátek patří mezi mé oblíbené, brzy vyjde článek i o tom, jak jsme jej letos oslavili.


  • Maska s Vitaminem C, Garnier - na závěr zase kapka kosmetiky. Nejsem zrovna zastánce jednorázových obličejových masek, tuto jsem ale zkusila, a s radostí bych koupila znovu, i ve větším balení. Je se žlutým obalem, s vitaminem C, prozáří a vyživí pleť, ideální, pokud máte s úderem chladnějšího počasí stejně suchý obličej jako já. Odkaz z Notina tady.
Vytvořte si webové stránky zdarma!