Romány Liane Moriarty

19.04.2021

Australská spisovatelka a její napínavé romány, v jejichž popředí jsou obvykle ženy, řešící radosti i strasti běžného života, romantické zápletky, dramatické zvraty i úsměvné příhody...

V momentální době má nejoblíbenější autorka současné beletrie, jejíž příběhy netrpělivě vyhlížím na poličkách v knihkupectví i na stránkách filmových producentů.

Zde vám ve svižné krátkosti představuji jejích 8 dosavadních románů. 

V září tohoto roku se můžeme těšit na další, s názvem Apple never fall.


(Three wishes, 2003) 

Lehce trojúhelníková zápletka, o třech sestrách, které se vám dostanou pod kůži. Máte-li sestru, určitě pochopíte. Nemáte-li ji, pochopíte alespoň jak to v Sisterhoodu chodí. Jedna z mých nejoblíbenějších, asi kvůli tomu, jak jsem se u ní zasmála. A taky kvůli těm přáním... Zamýšlíte se nad tím, co si doopravdy přejete?

Já si před celou zapeklitou pandemií přála jen víc času doma. No, myslím, že se mi to splnilo s přehledem.


(Nine perfect strangers, 2018)

Jedna pomatená ruska, přetransformovaná na duchovní jogínku, si po infarktu prodělaném přímo za stolem své obří kanceláře otevře ozdravné centrum, do nějž se sjedou lidé s nejrůznějšími příběhy, které pošramotily jejich duše. Můžete potkat slavnou spisovatelku, která se srovnává s tím, že už není na výsluní bestsellerů, mladý pár, šťastnou náhodou obohacený o miliony, nebo třeba bývalého záchranáře, který onu rusku tehdy při infarktu oživoval.

(What Alice Forgot, 2010) 

Jak byste se asi tvářili na svůj život, kdybyste se teď probudili a poslední, co si pamatovali, byla vaše realita třeba před 15 lety? Vaše první dítě už není v břiše a místo velkého těšení na něj, máte vrásky z přicházející puberty. Manžel, se kterým jste se neskutečně milovali, už s vámi nebydlí a ten dům a auto, o kterém jste vždy tak snili, stojí u silnice a vypadá jako vystřižený z časopisu. Co se sakra pokazilo, když se musíte pořádně praštit do hlavy, abyste ze svého života začali mít radost? 

(Hypnotist's Love Story, 2012)

Měli jste někdy stalkerku? Co když ji bude mít muž, s nímž začnete randit? A zkoušeli jste někdy hypnoterapii? Možná stojí za to ji vyzkoušet alespoň v knížce. Narazíte na vtipně trapné příhody, krásný plážový dům, informace o emoční inteligenci, dvě chvílemi ztracené ženy a zamotaný příběh. 

(The Last Anniversary, 2005) 

Zapletené vztahy, kouzelný ostrůvek a velký nečekaný dárek. Jedna vychytralá stařenka se svou sestrou a obrovským tajemstvím, které všem bublá přímo pod nosem.

(The Husband's Secret, 2013)

Tak tohle byla jízda. Z počátku maličko obtížnější orientace, protože se seznamujeme se životy tří žen a je potřeba spojit si je správně. Až se začtete, spojení manželovo tajemství už vám nikdy nebude znít stejně.   Teď mi námět vlastně lehce připomíná seriál Mělas to vědět (The Undoing).  

(Big Little Lies) 

 Bestseller New York Times a velmi populární série ze studia HBO s Nicole Kidman, Reese Witherspoon a Shailene Woodley v hlavních rolích. Opět 3 ženy, navždy spojeny jednou velkou lží. Příběh natolik spletitý a autentický, že se na vztahy kolem sebe začnete dívat mnohem bedlivěji. 
 

(Truly Madly Guilty, 2017)

Tento příběh byl za mě jeden z utahanějších, ale s tím jak se rozuzlil za ty stránky určitě stál. Dvě povahově dost odlišné kamarádky, garden party u sousedů a jeden obrovský průser, který se bez pochyb zaryl do paměti všem zúčastněním. (MALÝ SPOILER) A pro pořádek to řeknu rovnou: ne, nebyla to milostná aférka.


Vytvořte si webové stránky zdarma!